Postav si svoje auto – projekt KAIPAN

hero-bg

Projekt „Postav si svoje auto“, pracovně projekt KAIPAN, spočívá ve vybavení vybraných škol Kraje Vysočina nákupem stavebnice automobilu této značky. Jde o projekt, který nemá na středních školách v jiných regionech obdobu. Postavit si vlastní auto je určitě snem každého kluka, proto se do něj zapojili také žáci naší školy. Vůz postaví během školního roku včetně motoru a ostatních nezbytných součástek. Poté dostane kabát v autolakovně a bude možné ho vybavit vlastními originálními doplňky. Po důkladné prohlídce výrobcem stavebnice získá tento vůz technický průkaz a následně registrační značku.
Projekt Kaipan je financován z krajského rozpočtu společně s finančními prostředky partnerských firem, a to AUTOMOTIVE LIGHTING, MANN+HUMMEL, LIQUI MOLY, FRAENKISCHE.

V rámci motivace žáků při stavbě vlastního auta je soutěž mezi zainteresovanými školami ve čtyřech kategoriích – pohár konstruktérů, pohár designerů, dovednostní soutěže a marketing. Na stavbě se podílí 12 žáků včetně jedné slečny. Práce na stavbě automobilu je realizována v odpoledních hodinách v dílnách odborného výcviku na Žďárského ulici v Třebíči.
Umístění týmu SPŠT v jednotlivých kategoriích Grand prix Kaipan – Vysoké Mýto, 27.–28. 6. 2016

Pohár marketingu – 1. místo
Pohár konstruktérů – 3. místo
Pohár designérů – 4. místo
Jízda zručnosti – přesnost a slalom – 6. místo

Celkové umístění v Grand prix 2016 – 3. místo

Kompletní výsledky zde.